Трави

Сосна лісова (звичайна)

Сосна - вічнозелене хвойне дерево до 40 м заввишки з прямим стовбуром та круглою пірамідальною кроною. Голки хвої сизо-зелені, жорсткі, розміщені попарно, гладкі, гострі, завдовжки 5-7 см. Майбутні пагони зібрані в численні невеличкі бруньки конічної форми, смолисті, густо вкриті бурими, спірально розміщеними, щільно притиснутими одна до одної, ланцетовидними, загостреними, бахромчастими лусочками, склеєними між собою у вигляді колоса. Чоловічі шишечки сіро-жовті, рідше червонуваті, яйцевидні, 3-7 мм завдовжки, зібрані колосовидно при основі молодих видовжених пагонів. Жіночі шишечки червонуваті, одиничні або їх по 2-3, розташовані у верхній частині пагонів; нестиглі шишки зелені, конічні, стиглі - сірувато-бурі, матові, яйцевидно-видовжені, 3-7 см завдовжки, обвислі. Запилюються у травні-червні.

В багатьох культурах сосна вважається священним деревом. На Півночі сосна означає життя; в Малій Азії - родючість і безсмертя; в Японії - вічність і довголіття; в Китаї - дружню вірність.В скандинавській традиції сосна повʼязана з Одіном. Дерево означає багатий урожай, приплод домашньої худоби. У наших предків сосна вважалася символом життя, висоти духу і безсмертя завдяки унікальним оздоровчим властивостям.

Сосна водночас дуже добре і дуже норовливе дерево. Енергія сосни подібна сонцю - гріє і пестить всіх, всім дарує радість, але справжню силу дає лише тому, хто сам - особистість, уміє бачити особистість в інших і цінувати їхню свободу.

Сосна повʼязана з енергіями зодіакального знаку Лева. Вона приймає будь-які недоліки людини, крім злості. Людина, яка ненавидить світ і життя, сосні неприємна, і вона намагається відштовхнути її від себе і вигнати з лісу і місцевості, де росте.

Сосна сприятливо впливає на наше біополе, потужно підживлюючи його і усуваючи найрізноманітніші блоки і зажими, котрі можуть спричинити захворювання фізичного тіла. Енергетика сосни близька силі серця і судинної системи. Сосна наповнює нас своєю сонячною силою, очищає серце і душу від непотрібних енергетичних нашарувань і присосок. Передаючи свою внутрішню радість, вона допомагає людям легше перенести неприємності і швидше вийти з душевної кризи. Сосна усуває депресію, підвищує імунітет організму. Тому вплив дерева на нас можна порівняти з насосом великої потужності, який прочищає засмічені місця і допомагає нашій крові і енергії рухатися правильно.

Щоб отримати від сосни бадьору освіжаючу силу, достатньо погуляти в сосновому лісі або постояти біля окремого дерева. Стояти під час обміну енергією з сосною потрібно завжди лицем до сосни, та спочатку обережно знайти з нею контакт: погладьте руками її стовбур, притуліться до неї. Після встановлення дружніх стосунків можна розслабитись і дозволити сосні прочистити ваші енергетичні канали, 15-20 хвилин. Коли ви відчуєте наповнення силою і бадьорість, відійдіть від дерева, подякуйте дереву вголос, вклоніться йому і помахайте рукою на прощання.

Набір енергії і очищення з допомогою сосни протипоказано хворим на гіпертонію і серцево-судинні захворювання з підвищеною активністю тканин серця. Після інфарктів починати підтримку серця енергіями соснового лісу можна лише через місяць після закінчення постільного режиму. При цьому спілкування з деревом потрібно обмежити до 5-10 хвилин.

Освіжаючий і зцілюючий аромат соснового лісу, здатний вилікувати безліч захворювань, незвичайний колір корисних мʼяких соснових голочок, іграшкові зелені шишечки, цілющі бруньки і живиця - все це дарує нам унікальний природний лікар, красуня сосна.

Все в сосні - і хвоя, і бруньки, і молоді зелені пагони, і кора, і шишки, і пилок - має дивовижну зцілюючу силу, завдяки унікальному складу, до якого входять смоли, ефірні олії, дубильні і гіркі речовини, фітонциди, мінеральні солі, кислоти.

Хвоя сосни містить цінні біологічні компоненти: хлорофіл,вітаміни, макро- і мікроелементи, фітогормони, фітонциди, бактеріостатичні і навіть антигельмінтні речовини. Хвоя містить в собі невичерпні сили, які відмінно допомагають відновити і зберегти здоровʼя. Вона має здатність регулювати обмін речовин, покращувати кровотворення, надавати сечогінну дію, а також повністю відновлювати судинну систему. Не перерахувати всіх хвороб, від яких можна позбавитись з допомогою хвої. Це захворювання нирок і серцево - судинної системи, відшарування сітківки ока, атрофія зорового нерва. Незамінна хвоя при розсіяному склерозі, гангрені, геморої, судомних станах. Вона прекрасно виводить з організму радіонукліди, допомагає укріпити імунітет. А ще успішно бореться із захворюваннями органів дихання, нервовими розладами. Це ефективний засіб проти артриту, облітеруючого ендартеріїту, радикуліту, остеохондрозу та інших хвороб суглобів і хребта. Попутно можна приймати хвойні ванни.

Збирати хвою сосни можна весь рік, коли виникне необхідність. Але свіжозібрана - найбільш ефективна, при цьому особливо цілющою силою володіє хвоя, зібрана в зимовий період, адже має найбільший вміст вітаміну С.

При погіршенні зору, частих застудах, підвищеній проникненості стінок кровоносних судин, а також для профілактики пухлин з кінця осені і до пізньої весни допоможе вітамінний напій:
5 ст.л.мілко подрібнених голочок, 2-3 ст.л.подрібнених плодів шипшини і 2 ст.л.лушпиння цибулі (відвар цибулиння лікує пієлонефрит). Все це залити 0,7 л води, довести до кипіння, варити на слабкому вогні 10 хв. Настояти ніч, закутавши в тепле. Рано процідити і пити замість води впродовж дня. Лікування тривале, впродовж 4 місяців. Якщо нирки не турбують, цибулиння додавати необовʼязково. При інсультах паралельно приймати лимон: до 2 лимонів на день, по половині лимона на один прийом. Очистити його від шкіри, мілко подрібнити в піалку (можна видавити сік), залити відваром хвої і залпом випити. Бажано приймати за 30 хв до їжі або за годину після їжі, якщо є проблеми з шлунком. Лимони вживати до 2 тижнів, при важких станах можна збільшити строк до 3 тижнів.

Для профілактики онкології і відновлення судинної системи приймати 2 тижні відвар хвої з лимоном, місяць відвар хвої без лимона; провести підряд 3 таких цикла.
Протипоказання:підвищена чутливість і тяжкі захворювання нирок.
Хвойні ванни протипоказані хворим з порушенням серцево-судинної системи, кровообігу, при тяжкій гіпертонії, злоякісних новоутвореннях, інфекційних захворюваннях шкіри і наявності гострих запальних процесів.

В народній медицині використовується не тільки хвоя сосни, а й бруньки. Заготівля бруньок - до початку їхнього розпускання (лусочки на верхівці бруньки мають бути щільно замкнені). Бруньки становлять собою молоді пагони 1-4 см завдовжки, розміщені “коронками” по 5-6 штук на верхівках стовбура, гілок.
Препарати з бруньок сосни мають відхаркувальні, дезінфікуючі, сечогінні та жовчогінні властивості. Відвар бруньок приймають при запаленні верхніх дихальних шляхів, при бронхітах, хронічному запаленні легень, ревматизмі, подагрі, нирковокамʼяній хворобі, водянці, запаленні жовчного міхура, та як кровоочисний засіб. Зварений із свіжих бруньок сосновий мед, вживають від кашлю і як джерело вітаміну С.

Протипоказання: бруньки сосни не можна приймати людям із такими захворюваннями нирок, як нефрит і нефроз.

Молоді пагони сосни. Ферментований чай із молодих пагонів сосни відновлює судинну систему, слугує профілактикою онкологічних захворювань, виводить радіонукліди, позбавляє клітини інтоксикації. Якщо скласти список усіх хвороб, від яких можна позбутися, вживаючи сосновий чай, потрібно назвати такі як: гангрена, облітеруючий ендартеріїт, серцево-судинні захворювання, відшарування сітківки ока, енцефалопатія, атрофія м'язів, розсіяний склероз, судомні стани, функціональні розлади, пов'язані із захворюванням судинної системи. Все це під силу сосновому чаю.

Сосновий чай (Тисніть щоб придбати) має відхаркувальні, дезінфікуючі, сечогінні та жовчогінні властивості. Приймати при запаленнях верхніх дихальних шляхів, при бронхітах, хронічному запаленні легень, ревматизмі, подагрі, нирковокам'яній хворобі, водянці,запаленні жовчного міхура, як кровоочисний засіб та для покращення імунітету.

Соснова кора - імуномодулятор, має найсильніші болетамувальні та протизапальні властивості. Австралійські вчені виявили невідомі раніше властивості соснової кори. Її екстракт сприяє відновленню памʼяті при тяжких струсах і мозкових травмах. Для зниження рівня холестерину приймати порошок соснової кори (кору взяти з молодих соснових гілок, висушити, перемолоти) по ½ ч.л.1 раз на день до їжі (запивати водою) впродовж 3 тижнів. За необхідності через тиждень курс лікування повторити.

Спиртову настоянку соснових шишок (Тисність щоб придбати)приймають при простудних захворюваннях, ГРВІ, авітамінозі, хворобах горла, бронхіальній астмі, бронхіті, кашлі, пневмонії, низькому рівні гемоглобіну в крові, поліартриті, туберкульозі. Приймати по 1 ч.л.3 р на день.

Протипоказання: при хворобах нирок, гепатиті, людям, старшим 60 років і тим хто має індивідуальну чутливість.

Сосновий мед (Тисніть щоб придбати)  - прекрасний смачний лікувальний засіб для дітей і дорослих. Його можна приготувати із зелених шишок сосни або бруньок. Сосновий мед має протимікробні, дезінфікуючі, сечогінні, жовчогінні, кровоочисні властивості. Його приймають при захворюваннях органів дихання( хронічні бронхіти, трахеїти, ларингіти, бронхопневмонії, бронхіальна астма, коклюш), вживають від кашлю і як джерело вітаміну С.
Приймати по 1 ч.л.після їди або між прийомами їжі 4-5 р на день.

Сосновий пилок нормалізує діяльність ендокринної і серцевої системи, сприяє зниженню холестерину в крові, виявляє протипухлинну дію, сечогінну, жовчогінну дію, регулює функцію кишківника, має антисклеротичні властивості. Крім того сосновий пилок має загальнозміцнюючу дію, сприяє покращенню апетиту, стимулює імунну систему, підвищує фізичну і розумову працездатність, а також чоловічу потенцію. Це прекрасний лікувальний засіб при цукровому діабеті. Так як пилок регулює життєві процеси, вважається, що він сприяє продовженню життя людини.

Спосіб приготування:
Взяти в рівних пропорціях 1: 1 пилку і рідкого бджолиного меду (пилок на дно,мед зверху) ретельно розмішати. Для профілактики вживати по 1 ч.л.рано натщесерце, для лікування - по 1 ч.л. 3 р на день до їди.

Сосновий пилок - прекрасний засіб у догляді за ніжною шкірою малюків.
Денна норма достатня для підтримки нашого організму повинна складати не більше 3-4 г пилку, при цьому бажано розділити на 2-3 прийоми.

Надмірне вживання соснового пилку знижує згортання крові.

2023-01-14 16:26