Трави

Береза

Береза - символ життя, духовного сходження людини, космічної енергії.
А також береза символізує весну, молодість і чистоту.
Енергія берези подібна жіночій. Береза нервова і чутлива, більше реагує не на наші думки, а на емоційний стан.
Енергія берези добре впливає на водний обмін нашого організму і позитивно впливає на лімфатичну систему. Береза активізує роботу нирок і видільної системи, прискорює ріст і розвиток нових молодих клітин.

Купити товар можна тут

Береза росте в лісових і лісостепових районах, у степу, по долинах річок, у садах і парках.
Використовують бруньки, молоде листя і сік весняного “плачу”. Інколи використовують кору. Бруньки заготовляють рано навесні, в період їхнього набрякання, листя - у квітні-травні, коли воно ще запашне і клейке. Бруньки, що розкрилися, і старе листя втрачають свої лікувальні властивості. Сушать бруньки і листя на відкритому повітрі під наметом або в сушарках при температурі 25-30ʼС. Готову сировину зберігають у сухому приміщенні з доброю вентиляцією. 

Строк придатності - 2 роки. Сік беруть рано навесні до розпускання листя.

  Препарати берези виявляють сечогінні, жовчогінні, протиспазматичні, протизапальні, ранозагоювальні, антивірусні, антифунгальні, глистогінні й протипаразитарні властивості. Регулюють обмін речовин, функцію травного тракту й жіночих статевих органів. Березовий сік виявляє й загальнозміцнюючу дію.

  Препарати берези вживають при гіпо- і авітамінозі, при набряках (особливо серцевого походження), артеріосклерозі, виразці шлунка, при хронічних хворобах нирок і запаленнях сечового міхура, нирковокамʼяній хворобі, як протиспастичний ( при спазмах кишок та інших гладенькомʼязових органів), жовчогінний ( у комплексній терапії захворювань печінки) та як відхаркувальний ( при ларінгітах, бронхітах і трахеїтах) засіб.
 Настій листя або ферментований чай з листя берези використовують і при легких формах холециститу і холецистоангіохоліту, при альбумінурії, сечокислому діатезі, як загальнозміцнюючий засіб і як засіб, що виявляє дермотонічну дію при вуграх, інфекційних грибкових тріщинах куточків рота, мокнучій екземі.
 Чай з листя берези допомагає усунути біль в суглобах ( не розгинаються коліна, запалена суглобова сумка, травми колін, бурсити, артрити, артрози). Береза лікує відкладення солей, особливо подагру, набряклі підошви, важкі ноги. Береза покращує стан судин, кровообіг.   

  Ефективним є використання препаратів берези в акушерсько-гінекологічній практиці: ферментований чай з листя берези вживають при гіпо менструальному синдромі, при набряках вагітних, нефропатії, клімактеричних неврозах; відвар бруньок - при нефропатії; настойку листя і березовий сік - як загальнозміцнюючий засіб при анемії в післяпологовий період і при клімактеричних неврозах.
Чоловіки, вживаючи березовий чай, стають сильнішими, відновлюються функції статевих залоз.

  Зовнішньо препарати берези широко застосовують у дерматології і косметиці, при невралгічних болях, міозитах, артритах, ревматизмі, хронічних гнійних ранах, трофічних виразках, пролежнях, саднах тощо.

   У народній медицині ферментований чай з листя берези і препарати з бруньок використовують при бронхіті, гіперацидному гастриті та виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, при жовчокамʼяній і нирковокамʼяній хворобах, набряках і подагрі. Відвар або настойка бруньок, крім того, вважаються ефективними засобами при хронічній діареї та глистяній інвазії (аскаридами і гостриками). 
Препарати з бруньок і ферментований чай з листя берези, а також свіжий березовий сік вживають у народі в усіх випадках, коли необхідне загальне оздоровлення й поліпшення обміну речовин в організмі. Використання березових віників у парильнях лазень вважається корисним при болях у суглобах, подагрі і радикулітах, а також при простудних і шкірних захворюваннях.

Як приймати:
Внутрішньо - настій листя (2 чайні ложки на 200 мл окропу, настоюють 30 хв, охолоджують, фільтрують і додають на кінчику ножа питної соди) по 50 мл 3-4 рази на день перед їдою; настойку бруньок (у співвідношенні 1:5, на 90%-ному спирті) по 1 чайній або столовій ложці на прийом як жовчогінний і сечогінний засіб; відвар бруньок (10г на 200 мл окропу) по 1 столовій ложці 3-4 рази на день; настій бруньок (10г або половина столової ложки, на 200 мл окропу) пʼють теплим по половині-третині  склянки 2-3 рази на день за 10-15 хв до їди як сечогінний і жовчогінний засіб та при мікозах; свіжий березовий сік по 1 склянці 2-3 рази на день.

Ферментований чай заварюємо так:
Обдайте заварний чайник окропом
Насипте чай (1 ч.л. на чашку)
Залийте окропом
Дайте настоятись 5-7 хв
Насолоджуйтесь
 Можна заварювати декілька разів.

Зовнішню - настойку бруньок (у співвідношенні 1:5, на горілці) для розтирань і компресів; свіжий березовий сік для вмивань,щоб вивести вугрі і пігментні плями та для компресів при екземі.

НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ вживати настої і відвари бруньок берези при функціональній недостатності нирок і жінкам у період вагітності.